TELEFON : +90 (212) 210 59 22
 

İp Kamera sistemleri

  • 389,99TL

İp Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA’nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.

Alışveriş Listeme Ekle

Karşılaştırma listesine ekle

İP KAMERA SİSTEMLERİ

Neden IP Kamera?

IP Kamera diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. İp Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA’nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.

IP Kamera gerekli noktaların güvenliği ve gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.

İp Kamera Kullanmak İçin Çok Sebebiniz Olacak…

Artık herkesin de bildiği gibi devir internet devri. interneti oluşturan, internet yapan maddeler ise IP ve buna dayalı kullanılan teknolojiler. VOIP, IP Kamera, IP TV gibi teknolojiler ileride görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edilebileceğini şimdiden bizlere göstermektedir. Bunun en önemli sebebi ise eskiden daha fazla para ödediğimiz ADSL, SHDLS, Metro Ethernet gibi yüksek hızlı geniş band bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlaması ve aynı süreçte de buna orantılı olarak hızlarının artmasıdır. Bu doğrultuda CCTV üreticileri, satıcı ve dağıtıcılarının da bu gelişmelere ayak uydurması bir seçim olmaktan kalkarak artık bir zorunluluk artık gelmiştir.

İşte IP Kameralar ile ilgili  pazar araştırma sonuçları;

– IDC forecasts’e göre ise Amerika da 2009 sonuna kadar 1.6 milyon analog kameranın yerini IP Kameralar alacak ve analog kamera pazarı her yıl 4.4% oranında azalacaktır.

– IMS forecasts’e göre IP Kameralar yıllık $1 milyar pazar payına 2009 yılı sonuna kadar erişebilecektir.

İp Kamera Avantajları ve neden İp kamera…

Mega piksel çözünürlük ve gerçek dijital görüntü keyfi. Sadece IP kamera teknolojisi ile mümkün olabilen mega piksel görüntü kalitesi ile CIF formatından 13 kat daha kaliteli bir görüntü elde etmek mümkün. Bu da kayıtlarda daha fazla detay ve resim kalitesi elde edebileceğimiz anlamına gelmektedir.

Uzaktan izleme ve kullanım kolaylığı

Dilediğiniz her yerden, PC, laptop, cep telefonu veya cep bilgisayarı ile ek bir cihaza, karta, yazılıma ihtiyaç duymadan canlı olarak görüntülere sorunsuz ve akıcı bir şekilde ulaşmak IP kameralarla çok kolay ve rahat bir şekilde mümkün olmaktadır.

Güvenlik

Analog sistemlerde koaksiyel kablo kesilmek suretiyle canlı görüntüler eski veya başka kayıtlarla değiştirilebilir. Oysa IP kameralarda bu mümkün değildir. IP kameralar aslında bir veri transferi de yaptığı için bilinen en gelişmiş ağ güvenlik duvarları ile desteklenerek izinsiz ulaşılması ve değiştirilmesi mümkün olmayan bir yapı olacak şekilde tasarlanmışlardır.

Gelişmiş tarama özelliği “progressive scan”

IP kameralarda, analog kameralarda olduğu gibi her bir resim iki ardışık farklı karenin birleşmesi ile meydana gelmez buna “progressive scan” denmektedir. Bu özellik, tüm resim karesinin bir kerede tarandığını ifade eder ve bu da özellikle hareketli ortamlarda analog kameralarla kıyaslanmayacak derecede netlik elde edilmesini sağlar. Bu özellik yüz tanıma, plaka okuma vb. uygulamalar için geliştirilen akıllı yazılımların etkinliğini de oldukça artırmaktadır.

Ağ kablosu üzerinden besleme “Power Over Ethernet”

POE özelliği, kameraların POE swich ile kullanıldığında, enerjisini de network kablosu üzerinden almasını sağlamaktadır. Böylece ilave bir enerji kablosuna gereksinim duyulmaz ve gereksiz kablo kirliliği ve kablo maliyetleri ortadan kalkarak tek noktadan sağlıklı bir enerji dağılımı uygulanır.

Kablo maliyet avantajları

IP kameralar kullanıcısına esnek çözümler sunar. Analog sistemlerdeki gibi 4, 8, 12, 16 gibi katlı cihaz kullanımına ihtiyaç yoktur. Tüm kayıtlar bilgisayar ortamında NVR dediğimiz Network Video Recorder’lar ile yapıldığından, ilave edilecek bir kamera için katlı çözüm gereği ortadan kalkmıştır. Yazılım üzerinden yeni bir kamera tanımı ile istenen adette kamera sisteme eklenmiş olur. IP aralığınız yettiği ve sviçteki port sayısı izin verdiği sürece sınırsız sayıda IP kamera kullanılabilir. Bu ilave IP kamerayı kablosuz olarak tercih edebilir veya en yakın ağ sviçine kadar CAT–5 kablo ile ulaştırarak sisteme çok çabuk dahil edilebilir.IP kameralar her türlü dijital ortama kayıt yapabileceği gibi eğer varsa mevcut standalone sistemlerle de uyumlu çalışabilir. Bazı IP kameralar video decoder kullanarak, bazıları da üzerindeki analog video çıkışı sayesinde minimum maliyetle tüm sistemlerle uyumlu hale getirilebilir

 

IP kameralar kullanıcısına esnek çözümler sunar. Analog sistemlerdeki gibi 4, 8, 12, 16 gibi katlı cihaz kullanımına ihtiyaç yoktur. Tüm kayıtlar bilgisayar ortamında NVR dediğimiz Network Video Recorder’lar ile yapıldığından, ilave edilecek bir kamera için katlı çözüm gereği ortadan kalkmıştır. Yazılım üzerinden yeni bir kamera tanımı ile istenen adette kamera sisteme eklenmiş olur. IP aralığınız yettiği ve sviçteki port sayısı izin verdiği sürece sınırsız sayıda IP kamera kullanılabilir. Bu ilave IP kamerayı kablosuz olarak tercih edebilir veya en yakın ağ sviçine kadar CAT–5 kablo ile ulaştırarak sisteme çok çabuk dahil edilebilir.IP kameralar her türlü dijital ortama kayıt yapabileceği gibi eğer varsa mevcut standalone sistemlerle de uyumlu çalışabilir. Bazı IP kameralar video decoder kullanarak, bazıları da üzerindeki analog video çıkışı sayesinde minimum maliyetle tüm sistemlerle uyumlu hale getirilebilir.

Sürekli güncellenebilme özelliği

IP kameralar, her zaman en son sıkıştırma teknolojileri ve video yazılımlarını kullanacaktır. IP kameralarda bulunan işlemciler uzaktan kolayca programlanabilmektedir. Bu da IP kameraların, son teknoloji yazılım ve özellikler için her zaman güncel kalacağı anlamına gelmektedir.

Yorumlar

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.