TELEFON : +90 (212) 210 59 22
 

Tripod Turnike sistemi

  • 0,00TL

Turnike sistemi günümüzde personel geçiş kontrol sistemlerinin vazgeçilmez güvenlik ekipmanlarından biri konumundadır.Turnike sistemi genel olarak turnike geçiş sistemleride denilmektedir.

Alışveriş Listeme Ekle

Karşılaştırma listesine ekle

TRİPOD TURNİKE SİSTEMİ

Tripod Turnike sistemi üç kollu turnikelerdir. Paslanmaz çelikten üretilen bu turnikeler iç mekan (indoor) ve dış mekan (outdoor) su geçirmez olarak üretilir.tripod turnike sisteminde darbe emici absorberlar kullanılır. Turnike kolundan hızlı geçildiğinde absorber, turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını sağlar. Göbek mekanizması dökümden imal edilen turnikelerde zamanla kullanıma bağlı kol boşlukları oluşmaz.

Turnikeli geçiş sistemi çeşitleri;

1.    Kartlı Geçiş turnike sistemi

2.    Yüz tanıma sistemi  turnike sistemi

3.    Parmak izli turnike sistemi

Turnikeler üzerine yerleştirilen parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazı ve kart okuyucular ile turnike sistemlerinde  kontrollü ve de güvenli geçiş sağlanır.

Kartlı geçiş sistemlerini kullanmak için birçok farklı neden bulunur. Eğer bir kapıda, klasik yani anahtarlı geçiş kullanılıyorsa bu da güvenlik seviyesinin çok yüksek düzeyde tutulmadığı anlamına gelir. Bir anahtar çok rahat şekilde kopyalanabilir ve çoğaltılabilir. Üstelik bir başka kişilere verilmesi de aynı şekilde rahattır. Bu sayılan sorunlar kartlı geçiş sistemlerinde ilk olarak kişiye özel üretim ile çözülür. Her çalışana özel şifreli kart verilmesiyle kartlı geçiş sistemlerinde kişilerin kartı elden ele geçirmesi önlenir. Çalışan bizzat kendi kartından sorumlu olduğundan herhangi bir güvenlik kırılmasında da sorumluluğu üstlenmiş olacaktır. Kartlarda bulunan manyetik bantlardaki şifrenin çözülmesi de imkânsızdır. Böylelikle kartlı geçiş sistemlerinde kartların kopyalanması sorunu da ortadan kalkmış olur.

Turnike sistemleri bir çok işletmede ve firmalarda güvenlik ve kontrolu giriş çıkış zamanlarını kontrol altına almak için kullanılır. Boy,vip,tripod,turnikeleri

Yorumlar

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.