TELEFON : +90 (212) 210 59 22
 

Blog

CCTV Güvenlik Kamera Sistemi Nedir?

Ekleyen: Erol Dursun Okunma Sayısı: 1827

CCTV kısaca kapalı devre TV yayın sistemidir.Ingilizce close circuit TV'nin kısaltılmasıdır. Arel Güvenlik kameralarının DVR yani kayıt cihazına bağlanması ile oluşturulan sistemdir. Kulanılan kayıt cihazı bilgisayarlara takılan USB veya PCI bağlantılı olabileceği gibi, içinde kendi embeeded işletim sistemi bulunan istemler de olabilir. CCTV kamera-sistemleri.html 1950'lere dayanır fakat 1970'lerde gelişerek en üst doruk noktasına ulaşmıştır. o zamanlarda kayıt işlemi şimdilerdeki gibi dijitale çevrilip, yapılmıyordu çoklayıcı denilen alet kullanılır. bu aletler ile de VCR tarzı bir kayıt cihazına kayıt yapılırdı.

Yüz Tanıma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Ekleyen: Erol Dursun Okunma Sayısı: 1891

Yüz tanıma temasız kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır. Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar. En büyük avantajı da tam güvenliği sağlamasıdır

Parmak izi Sistem Avantajları Nelerdir?

Ekleyen: Erol Dursun Okunma Sayısı: 1671

Parmak izi sistemi kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır. Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar. Parmak izi özgündür ve bu nedenle parmak izi okuma cihazları neredeyse hiç hata yapmaz.

Personel Devam Kontrol Sistem Avantajları

Ekleyen: Erol Dursun Okunma Sayısı: 1679

Personel Takip Sistemi uzun yıllardır şirketler tarafından kullanılmaktadır. Bu sistemin amacı personelin çalışma saatlerinin kontrolü, fazla mesai hesaplamalarında kolaylık ve personelin izinli günlerinin belirlenmesinde sorunsuz bir hesaplama sağlayabilmektir.

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)