Kamera Sistemleri..

Kullanılmak istenen  kamera sistemler 2 model olarak AHD ve IP Kamera sistemi olarak günümüzde hizmet vermektedir.Kamera sisteminin işletmenin öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi oldukça önemlidir. Sonrasında sistemin doğru bir şekilde yapılandırılabilmesi için aşağıdaki konulara dikkat etmek gerekir;

  • Kamera Seçimi
  • ADH Kamera Sistemi
  • IP Kamera Sistemi
  • Kablosuz Kamera Sistemi
  • Solar Kamera Sistemi
  • Kayıt Cihazı Seçimi

Artık kamera sistemleri internetin olduğu her yerde Cep telefonunda rahatlıkla izlenebilir.  . kamera sistemleri; kendimizi veya ailemiz ile çalışanlarımızı özellikle biz orda olmadığımızda korumanın en önemli yollarından biridir. Ancak bu konuda; fiyat, yeterlilik ve kullanım açısından değişiklik gösteren oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. İşte biz bu rehberde doğru soruları sorarak, sizlerin en uygun ürünü bulmanızı hedefliyoruz."

"Kayıt Cihazı Seçimi Nasıl Yapılır?"

Kayıt Cihazları Kamera sayısına göre belirlenir.Kamera kayıt cihazları 4,lu,8,li,16,lı,32,li,64 ve 128 olarak mevcuttur.Bu bölümde kameralardan gelen görüntüler nasıl kaydedilir ve kayıt cihazı seçimi nasıl yapılır sorularını aydınlatmaya çalışacağız."

Güvenlik kameralarından gelen görüntüler, ahd Kamera sisteminde CCTV kablolama ile görüntü alırken IP Kamera Sisteminde CET-6  tesisatı üzerinden geçerek analog ve dijital olarak kayıt platformlarına ulaşır. Analog olarak kullanılan kayıt cihazı DVR olarak adlandırılır. Dijital olarak kullanılan sistemlerde network tabanlı IP kameralardan gelen görüntüler NVR ve yazılım tabanlı server üzerinde çalışan yazılımlar vasıtasıyla kayıt yapılır."